Apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości

We wtorek 9 listopada całe nasze przedszkole uroczyście obchodziło Dzień 11 Listopada, czyli Święto Niepodległości. Z tej okazji każda grupa przygotowała wspaniały Apel, wypełniony patriotycznymi wierszami, piosenkami oraz narodowymi tańcami.

Tańczyliśmy trojaka, poloneza, krakowiaka, oberka; po scenie przechadzali się nasi dawni władcy, Mikołaj Kopernik, Adam Mickiewicz czy Fryderyk Chopin. Wspominaliśmy też współczesnych bohaterów naszej niepodległości, jak prymas Stefan Wyszyński czy papież Jan Paweł II. A każda z grup w pięknych strojach, z oryginalnymi rekwizytami, które pomagały oddać klimat wydarzeń z naszej przeszłości. Po raz pierwszy od długiego już czasu w uroczystościach mogli uczestniczyć też rodzice.

Ukoronowaniem tego patriotycznego święta było uczestnictwo naszego przedszkola w akcji – „Szkoła, do hymnu!”. W środę 10 listopada równo o  godz. 11.11 Biedroneczki, Wiewiórki, Zające i Sowy, zgromadzone w sali gimnastycznej, odśpiewały uroczyście wraz z panią Dyrektor i całym personelem cztery zwrotki hymnu państwowego. Było podniośle i patriotycznie! Nasze przedszkolaki po raz kolejny udowodniły, że mimo niewielkiego wzrostu można być wielkim patriotą, kochającym Boga i Ojczyznę.