Dni Misyjne w Przedszkolu

Od 24 października w Kościele trwa tydzień misyjny. Nasze przedszkole pamiętało w sposób szczególny o misjach i misjonarzach w czwartek i piątek, w trakcie dni misyjnych. Każda grupa przychodziła do przedszkola w kolorach symbolizujących poszczególne kontynenty- Biedronki- na czerwono- Ameryka, Wiewiórki- żółty- Azja, Zające- zielony- Afryka, Sowy- niebieski- Australia. Trzeba przyznać, że gdy każda grupa przyszła ubrana w inny kolor to wszyscy razem wyglądaliśmy jak egzotyczne plemiona. W trakcie zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o kolegach z innych krajów, w codziennej popołudniowej modlitwie różańcowej modliliśmy się za misjonarzy, w holu przedszkola trwał kiermasz misyjny, gdzie można było nabyć drobne pamiątki z Boliwii i przez to wesprzeć misje. O misjonarzach pamiętamy nie tylko w tygodniu misyjnym, ale przede wszystkim przez naszą stałą modlitwę i pomoc materialną w podejmowanym przez wszystkie grupy dziele Adopcji Serca, przez co nasi koledzy i koleżanki z Boliwii mogą się spokojnie uczyć i dorastać w swoim kraju.