Teatrzyk „Sklep z zabawkami”

Nasza sala gimnastyczna wczoraj była salą balową, a już dziś stała się sceną teatralną, na której wystąpili aktorzy teatru „Urwis” przedstawiając dzieciom spektakl „Sklep z zabawkami”. Głównym bohaterem był Jaś, który bardzo lubił spędzać czas z tabletem, oglądał dużo filmów, a mało przebywał na placu zabaw i w ogóle nie bawił się już lubianymi kiedyś zabawkami, chciał je nawet wynieść na ciemny strych.  Wystraszone tą sytuacją  zabawki postanowiły wziąć sprawy w swoje ręce. Rezolutna lalka Beatka zebrała wszystkie popsute zabawki Jasia i zaniosła do sklepu z zabawkami, gdzie pan sprzedawca starał się każdą zepsutą rzecz naprawić. Naprawione zabawki wróciły do domu Jasia, a lalka Beatka odbyła z chłopcem ważną rozmowę, że zabawa zabawkami jest dużo lepsza niż siedzenie z tabletem w ręce. Jaś obiecał, że będzie bawić się prawdziwymi zabawkami i w ten sposób zabawki zostały uratowane przed wyniesieniem na strych, a Jaś przed zachorowaniem na TABLETOZĘ, jak tłumaczyła lalka Beatka, chorobę która grozi dzieciom spędzającym z tabletem zbyt dużo czasu. Jak to zwykle w bajkach bywa, wszystko dobrze się skończyło, a dla nas morał z tego taki, że lepiej bawić się zabawkami niż tabletami.