Dzień Mamy i Taty

Sprawianie przyjemności swoim najbliższym, okazywanie Im miłości i przywiązania ma swoje odzwierciedlenie w uroczystości jaką przygotowujemy każdego roku – to Święto Mamy i Taty. Ta wyjątkowa uroczystość w naszym przedszkolu odbyła się w dniach 23-26 maja. Najukochańszych Gości zaprosiły cztery grupy przedszkolne.

            23 maja najstarsza grupa „ Sowy ” zaprosiła Gości na „Bajkę o Rycerzu Grzecznym, czyli rzecz o dobrych manierach”. W ich repertuarze znalazły się cenne wskazówki o właściwym zachowaniu, wiersze i wzruszające piosenki,
a dopełnieniem uroczystości był menuet w pięknych strojach.

            24 maja Dzieci z grupy „Zajączki” zaprosiły swoich rodziców w „Daleką Podróż ”. Rozbudzone zainteresowania teatralne miały swoje odzwierciedlenie w zaangażowaniu dzieci, które wcieliły się w  postacie z różnych zakątów świata. Uwieńczeniem spotkania było podziękowanie rodzicom za trud ich wychowania  w  języku ukraińskim, japońskim i francuskim, a także wyśpiewany w piosence „Dziękuję  Mamo, dziękuję Tato”.

            25 maja Grupa „Wiewiórek” ofiarowała zaproszonym Gościom Przedstawienie o „Psotnym kotku”. Dzieci w strojach zwierzątek składały życzenia swoim najbliższym. Rodzice w ogromnym skupieniu i wzruszeniu słuchali życzeń i podziwiali program artystyczny w wykonaniu swoich pociech i niejedna łezka pojawiła się w rodzicielskim oku.

            Do naszych najmłodszych przedszkolaków „Biedronek” Rodzice zawitali  26 maja.  W tym uroczystym dniu dzieci w pięknych strojach zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie w przedstawieniu pt. „Cztery pory roku”. Biedroneczki przekonywały rodziców, że na dzień mamy i taty czekają cały rok, w związku z czym na scenie zawitały wszystkie pory roku, które w pięknych wierszykach i piosenkach opowiadały o tym jak ważni są rodzice i jak bardzo ich kochamy!           

            Uczucia dzieci znalazły swój wyraz w ofiarowanych rodzicom upominkach, podziękowaniach, najlepszych życzeniach, a przede wszystkim gorących uściskach i rodzinnej radości.