Koncert „Grające doniczki”

W piątkowe wiosenne przedpołudnie przedszkole odwiedzili nasi dobrzy znajomi- Gucio i Duduś. Tym razem wysłuchaliśmy opowieści o wyprawie na wieś i o wiosennych pracach w ogrodzie. Całego ogródka nie udało się przetransportować do przedszkola, ale w tajemniczej walizce od dziadka, którą udało nam się otworzyć używając grzecznych, pięknych słów,  Gucio miał doniczki, które okazały się… grające. Niepowtarzalne dźwięki wypełniły całą salę. Muzykę było słychać chyba nawet poza salą, bo słońce postanowiło wyjść zza chmur i trochę się do nas uśmiechnąć. A jak się okazało w trakcie koncertu- dzieci także potrafiły grać na doniczkach, trzeba było tylko delikatnie uderzać pałeczką. Teraz każdy będzie mógł odegrać w domu dla rodziców „wiosenny koncert doniczkowy”.