Spektakl „Krawiec Niteczka”

W czwartek 7 kwietnia Grupa Biedronek i Grupa Wiewiórek  uczestniczyły w wycieczce do Domu Kultury „Orion” na spektakl „Krawiec Niteczka”. Przed wizytą w Domu kultury Dzieci nawiedziły kościół parafialny, gdzie zaśpiewały piosenki wielkopostne modląc się o pokój na Ukrainie.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały spektakl. Spektakl był bardzo pomysłowy, powstał w oparciu o opowiadanie Kornela Makuszyńskiego. To historia pewnego krawca, który po wielu fascynujących przygodach dociera do Pacanowa i ratuje miasteczko przed potopem zaszywając dziurę w niebie, przez którą nieustannie padał deszcz, jest pochwałą przyjaźni i wytrwałego dążenia do wyznaczonego sobie celu. Krawiec Niteczka pokonując wszelkie przeciwności i wykorzystując swoje umiejętności, pomaga mieszkańcom miasteczka i zostaje królem Pacanowa i mężem pięknej królewny. ”Krawiec Niteczka” to barwny, rozśpiewany spektakl lalkowy. Po spektaklu był słodki poczęstunek, po którym dzieci uczestniczyły w bardzo ciekawych warsztatach teatralnych.