Konkurs „Palemka Wielkanocna”

Aby lepiej poznać tradycje związane ze zbliżającymi się  Świętami Wielkanocnymi w przedszkolu został zorganizowany konkurs na najpiękniejszą palmę. Konkurs przebiegał dwuetapowo- trzy palmy, które trafiły do przedszkola jako pierwsze, a wykonali je: Klara, Xawery i Dorota, pojechały na etap ogólnopolski konkursu do Mysłowic. Pozostałe palmy wzięły udział w konkursie wewnętrznym. W związku z tym na kilka dni przed Niedzielą Palmową w holu przedszkola zrobiło się bardzo kolorowo i pachnąco przy okazji, bo palmy miały dużo prawdziwych, suszonych traw. A co do samych palm- każda była piękna i wyjątkowa, próżno było szukać dwóch takich samych. Tuż przed Niedzielą Palmową palmy wróciły do właścicieli, aby mogły zostać zaniesione do kościoła. Na wszystkich uczestników konkursu czekały oczywiście nagrody i pamiątkowe dyplomy.

Weszliśmy już w czas wielkanocny i w przedszkolu pojawiło się już dużo pisanek i ozdobnych zajączków, ale w naszym holu nadal jest  jedna palma, która czeka na swojego właściciela.