Królewna i kwiat

W piątek 3 marca Grupa Starszaków i „0” uczestniczyła w warsztatach teatralnych „Królewna i kwiat” w Domu Kultury „Orion”. Warsztaty prowadziła p. Ewa i p. Magda oraz p. Michał – aktorzy. Dzieci poznały warsztat pracy aktora, a także  różne rodzaje lalek. Dowiedziały się m.in. jak można za pomocą różnych instrumentów odgrywać odgłosy np. przyrody, jak światło inspiruje do wcielania się w różne role.

Dzieci obejrzały Teatrzyk Lalkowy Bajka „Królewna i kwiat” którego bohaterką jest piękna, lecz bardzo rozkapryszona królewna. Pewnego dnia do jej zamku przybywa młody książę. Zachwycony urodą dziewczyny pragnie ją poślubić. Ale, jak to w bajkach bywa, złośnica każe mu spełnić trzy życzenia. Podczas spektaklu wszystkie dziewczynki z przedszkola zamieniły się na scenie w przepiękne kwiaty, a chłopcy w dzielnych rycerzy, by pomóc księciu zdobyć rękę królewny. I jak to w bajkach bywa i ta bajka szczęśliwie się zakończyła, gdyż księżniczka księcia poślubiła. Podczas wycieczki miało miejsce jeszcze jedno wydarzenie, gdyż szczególnie uczciliśmy Klarę, która tego dnia obchodziła swoje 6-te urodziny. Wszyscy aktorzy i widzowie zaśpiewali z całego serca dla jubilatki radosne „Sto lat”.