Piękna nasza Polska cała… w pierwszym semestrze

W bieżącym roku szkolnym nasze przedszkole już po raz kolejny bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”. W pierwszym semestrze w każdej sali powstał kącik patriotyczny, zorganizowane były apele patriotyczne z okazji rocznicy odzyskania niepodległości, poznawaliśmy polskie tradycje, kulturę, przyrodę i… kuchnię! Pierwszy semestr obfitował w doświadczenia kulinarne- piekliśmy chleb z okazji Dnia chleba, przed Bożym Narodzeniem było wielkie piernikowanie- zapach pierniczków unosił się w całym przedszkolu, w pierniki była ubrana także choinka w holu. W styczniu, przed świętem Babci i Dziadka w przedszkolu powstały też tradycyjne wafelki według receptury babci.

Poznaliśmy także dużo kolęd i zwyczajów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Jednym słowem- z dnia na dzień o Polsce wiemy coraz więcej! A za nami dopiero pierwszy semestr!