Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi

W Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu w dniach 3-7 października odbędą się Narodowe Rekolekcje połączone z aktem zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce Świętemu Józefowi.

Hasłem rekolekcji są słowa: „Ojcowskiemu Sercu zawierzamy”.

Wydarzenie transmitować będą TV Trwam, Radio Maryja, telewizja internetowa Dom Józefa oraz Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej. Każdy dzień zostanie poświęcony na przedstawienie jednego zagadnienia związanego ze św. Józefem. Będą to kolejno: Opiekun Kościoła, Małżeństwo, Życie i Ojcostwo.

W pierwszy dzień rekolekcji (niedziela) nauki głosić będzie ks. Marcin Wiśniewski. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30, 8.00, 9.30 (Eucharystia pod przewodnictwem ks. bp. Damiana Bryla – transmisja w TV Trwam), 11.00, 16.00 i 18.00. Na godz. 17.30 zaplanowano modlitwę różańcową, a na godz. 19.00 – koncert „Św. Józef w muzyce baroku Indian Boliwijskich”.

W drugi dzień rekolekcji nauki (poniedziałek) wygłosi ks. Dariusz Dąbrowski. Msze św. sprawowane będą w godzinach: 9.30, 12.00, 13.30 (transmisja w TV Trwam) oraz 18.00. O godz. 8.30 odbędzie się katecheza, transmitowana przez Radio Maryja. O godz. 17.30 uczestnicy rekolekcji odmówią Różaniec, zaś na godz. 19.00 zaplanowano kolejną katechezę.

Trzeci dzień rekolekcji (wtorek) rozpocznie się katechezą o godz. 8.30 (transmisja w Radiu Maryja). W godzinach 9.30, 12.00, 13.30 (transmisja w TV Trwam) oraz 18.00 sprawowane będą Msze św. O godz. 17.30 obędzie się modlitwa różańcowa, zaś o godz. 19.00 – kolejna katecheza. Nauki rekolekcyjne w tym dniu wygłaszać będzie ks. Krzysztof Wons.

W czwarty dzień rekolekcji (środa) nauki poprowadzą ks. Piotr Górski oraz ks. Dominik Chmielewski. O godz. 8.30 odbędzie się katecheza (transmitowana przez Radio Maryja), na 17.30 zaplanowano Różaniec, zaś na 19.00 – następną katechezę. Msze św. sprawowane będą w godzinach: 9.30, 12.00, 13.30 (transmisja w TV Trwam) oraz 18.00.

7 października to dzień, w którym odbędzie się akt zawierzenia Narodu i Kościoła w Polsce
Świętemu Józefowi.

Na antenie TV Trwam o godz. 16.30 rozpocznie się czuwanie modlitewne, połączone z oratorium o św. Józefie. Natomiast na godz. 18.00 zaplanowano Eucharystię, podczas której zostanie dokonany akt zawierzenia. Mszy św. przewodniczyć będzie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki.

Poszczególne punkty wydarzenia będą transmitowane w TV Trwam, Radiu Maryja, telewizji internetowej Dom Józefa oraz Radiu Rodzina Diecezji Kaliskiej.