Wycieczka do parku „Łazienki Królewskie”

1 października dzieci z grupy „0” – pojechały do parku „Łazienki Królewskie” – w poszukiwaniu oznak jesieni. Zaopatrzeni w plecaki z przekąskami i orzechami dla wiewiórek zaczęliśmy spacer od Pomnika Chopina, a później schodząc w dół obserwowaliśmy przyrodę, karmiliśmy wiewiórki i zbieraliśmy dary jesieni, które zagoszczą w naszym przedszkolnym kąciku przyrody. Pani Jesień przywitała nas pieknie pomalowanymi liśćmi, kasztanami i żołędziami. Przechodząc obok Pałacu na Wyspie podziwialiśmy piękne królewskie Łabędzie.

W malowniczo położonym Amfiteatrze mieliśmy odpoczynek i wzmocniliśmy nasze siły przekąskami z plecaków. Dodatkową atrakcją było świętowanie urodzin Jędrka, któremu odśpiewaliśmy „Sto lat” i każdy złożył serdeczne życzenia.

To nie koniec przygód, w drodze powrotnej spotkaliśmy policję i straż pożarną podczas akcji, dużo radości dzieciom sprawił sygnał dźwiękowy, którym jeden ze strażaków powitał przechodzącą grupę przedszkolaków, czyli nas.

Pełni wrażeń i trochę zmęczeni wróciliśmy do przedszkola na smakowity obiad.