Opiekun- film o Świętym Józefie

Znakomicie zapowiadająca się skrzypaczka filharmonii i jej mąż, ambitny dziennikarz lokalnego radia, przechodzą kryzys małżeński. Przez narastające problemy i ciągły brak pieniędzy Dominika (Karolina Chapko) zaczyna interesować się bogatym biznesmenem (Radosław Pazura), a Robert (Rafał Zawierucha) nie radzi sobie z rozpadem rodziny.

Gdy dostaje od szefa zadanie opowiedzenia niecodziennych historii pielgrzymów przybywających do pobliskiego sanktuarium św. Józefa, twierdzących, że przydarzył im się cud, odkrywa, że także jego historia ma wiele wspólnego z milczącym opiekunem Świętej Rodziny. Czy w kulminacyjnym momencie, gdy będzie musiał podjąć decyzję, która zaważy na losach jego rodziny, zachowa się jak… św. Józef?

„Opiekun” to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi.

W  kinach od 24 lutego 2023:

 1. Warszawa HELIOS WARSZAWA, Aleje Jerozolimskie 179 
 2. Warszawa Luna, Marszałkowska 28 
 3. Warszawa Multikino WARSZAWA MŁOCINY C3D,
  Zgrupowania AK Kampinos 15 
 4. Warszawa Multikino WARSZAWA TARGÓWEK, Głębocka 15
 5. Warszawa Multikino WARSZAWA URSYNÓW, Aleja KEN 60 
 6. Warszawa Multikino WARSZAWA WOLA, Górczewska 124 
 7. Warszawa Multikino WARSZAWA ZŁOTE TARASY, Złota 59 
 8. Warszawa WARSZAWA ATRIUM REDUTA Multikino,
  Jerozolimskie 148 
 9. Warszawa Wisła, Plac Wilsona 2