Wycieczka do Centrum Edukacji Leśnej

2 czerwca grupa „Zajączków” udała się do Centrum Edukacji Leśnej w Powsinie na zajęcia pt „Bzzzzzzzzzzz – niesamowity świat owadów”. W pierwszej części zajęć dzieci zapoznały się z niektórymi owadami takimi jak motyl, chrząszcz, pszczoła, konik polny oraz ich rolą w przyrodzie. Następnie przedszkolaki wybrały się do lasu na poszukiwania owadów, gdzie spotkały kilka mrowisk, gąsienice, chrząszcze, kowala bezskrzydłego potocznie nazywanego „tramwajem”, i wiele innych ciekawych żyjątek. Z zainteresowaniem i ciekawością szukały i oglądały zwierzątka.

Na zakończenie grupa mogła odpocząć wśród drzew i śpiewu ptaków. Na ławeczkach zjadły posiłek z plecaka. Z wielkim zadowoleniem dzieci wróciły do przedszkola.