Wycieczka do Muzeum Kolejnictwa

W piękny słoneczny poranek 28 kwietnia Grupa III – Zajączki wyruszyła na  wycieczkę do warszawskiego Muzeum Kolejnictwa na lekcję muzealną „Od parowozu do pednolino” .

             Dzieci podczas zajęć dowiedziały się między innymi co to jest kolej i z czego się składa? Czym różni się parowóz od lokomotywy spalinowej i elektrowozu? Skąd parowóz bierze wodę, a pendolino prąd? Dzieci oglądały stare pociągi, makiety dawnych dworców kolejowych i wszystko, co dotyczyło kolejnictwa – ale w pomniejszeniu. Miały możliwość wejścia do pociągu, jakim prawdopodobnie przed laty podróżowali ich dziadkowie lub pradziadkowie…

            Na koniec mogły poskładać tory i pociągi w Sali zabaw Stacyjkowo, a także już na samiuśkim końcu odpocząć na mini pikniku owocowo –ciasteczkowym na słonecznym peronie.