Z wizytą u Króla Jana III Sobieskiego

W czwartek 28 kwietnia br. nasza grupa, czyli Sowy, złożyła iście królewską wizytę w Pałacu w Wilanowie. Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy nietypowo – bo piknikiem w królewskich ogrodach. Zawartości naszych plecaków i smakołyki z przedszkola zajadaliśmy, podziwiając jeziorko, piękne dywany z kwiatów i zadbane klomby. Pogoda nam dopisywała, apetyty także, więc piknikowaliśmy aż dwa razy!

Porządnie posileni, udaliśmy się na pałacowe komnaty. Tuż przy wejściu głównym naszą uwagę przyciągnęły przepiękne magnolie, które rozkwitły białymi i różowymi kwiatami i stanowiły idealną oprawę pałacowego gmachu. Po wspaniałych królewskich komnatach oprowadzała nas przemiła pani, która przekazała nam mnóstwo ciekawostek dotyczących życia królewskiej rodziny. Dowiedzieliśmy się, jak mocno kochali się królowa Marysieńka i król Jan III Sobieski oraz jak bardzo oboje rodzice byli związani ze swymi dziećmi. W zwiedzaniu towarzyszyły nam kukiełki królewskiej pary oraz pluszowa wydra o imieniu Robak, symbol pupila naszego władcy. Porządnie zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy autobusem do przedszkola, gdzie czekał na nas spóźniony, ale pyszny obiad.