Wycieczka do Planetarium

Wycieczka do Planetarium w Centrum Nauki Kopernik

W poniedziałek 23 października grupa III – w ramach prezentu z pięknie przygotowane Pasowanie na Zająca –  pojechała do Planetarium w Centrum Nauki Kopernik. Podróżowaliśmy, jak na dzielne Starszaki przystało, komunikacją miejską. Na początku zwiedziliśmy budynek Planetarium. Bardzo podobały nam się tzw. okna w rakiecie, czyli ujęcia Ziemi z kosmosu tak, jak widzą je astronauci. Następnie każdy zrobił sobie zdjęcie w skafandrze kosmonauty. A potem poszliśmy na pokaz do wielkiej okrągłej sali w środku budynku.

Na początku, kiedy zgasły światła i zapadła całkowita ciemność, mogliśmy obserwować gwiazdy i konstelacje widoczne na warszawskim niebie. Potem obejrzeliśmy śmieszny film pt. „Polaris” – o przygodach na biegunie i w kosmosie niedźwiedzia polarnego i pingwina. Dowiedzieliśmy się mnóstwa ciekawostek m.in. o pogodzie na biegunach, o wyglądzie niektórych planet Układu Słonecznego.

Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć też oczywiście czasu na przekąskę – przed pokazem schrupaliśmy jabłka, a po projekcji – ciasteczka. Tak pokrzepieni wróciliśmy autobusem do przedszkola. Zrobiliśmy to tak sprawnie, że mieliśmy jeszcze dłuższą chwilę na zabawę na przedszkolnym placu.