Kolorowa Jesień

W dniach 11- 20 października dzieci wraz z rodzicami wzięły udział w projekcie „ Kolorowa Jesień”. Celem projektu było wzbogacenie wiedzy przyrodniczej dzieci, uwrażliwienie na piękno otaczającej ich przyrody oraz rozwijanie dziecięcej wiedzy o porach roku – jesieni.

Nasz przedszkolny hol wzbogacił się o dary pani Jesieni, które dzieci sukcesywnie przynosiły: przetwory na zimę, dżemy, suszone i marynowane grzyby, dynie, kwiaty, kasztany , żołędzie itd. Zrobiło się bardzo kolorowo! Ponieważ projekt zakładał zadanie dla dzieci, że przez tydzień będą przychodziły do przedszkola ubrane w odzież z elementami danego koloru – to na dzień dobry dzieci częstowały się owocami i warzywami właśnie w odpowiednim kolorze. Było więc kolorowo, pachnąco i smacznie !