Spotkanie z krabem

21 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie ze zwierzątkiem. Pani Kasia opowiedziała wszystkim grupom przedszkolnym o krabie Edwardzie. Dzieci dowiedziały się, że ma on 6 lat, jest krabem tęczowym i należy do rodziny skorupiaków. Nazywa się tęczowy ponieważ na skutek promieni słonecznych zmienia swój kolor, np. na czerwony. Pani opowiadała dzieciom również o pancerzu zwierzęcia, który nie rośnie wraz z nim. Krab zrzuca pancerz, a później zjada go, aby mieć silniejszy nowy pancerz. Nie ma uszów, ale za to posiada ostre szczypce i jeśli jest głodny to szczypce ma wzniesione ku górze, wtedy należy mu dać marchewkę – to jeden z przysmaków kraba hodowlanego.  Dowiedzieliśmy się także, czym różni się krab od raka. Kraby chodzą bokiem, nie mają ogona, a raki chodzą do przodu i do tyłu oraz mają ogon. W naszym polskim Morzu Bałtyckim mamy trzy rodzaje krabów, a są to: kraby brzegowe, wełnistoszczypce i amerykańskie. Tyle i jeszcze więcej ciekawostek dzieci usłyszały i z wielkim zainteresowaniem obserwowały zwierzątko.