Luis Andres Terceros-Cruz

Luisem opiekują się zerówkowicze – dzieci grupy Sów.

Luis urodził się w  2013 roku. Jest dziewiątym, najmłodszym dzieckiem w rodzinie (czwórka najstarszego rodzeństwa jest już samodzielna i nie mieszkają razem z mamą). Ojciec dzieci zmarł kilka lat temu. Mama Elza Terceros Cruz samotnie wychowuje pozostałą piątkę. Maria i Josue powinni uczęszczać do szkoły średniej, ale z braku finansów zakończyli edukację na szkole podstawowej. Ludin, Ihon i Alex uczą się w szkole podstawowej Najmłodszy Luis Andres zaczął chodzić do szkoły, dzięki czemu mama i starsze rodzeństwo mogą podejmować się całodziennej pracy na roli u innych gospodarzy. Mieszkają bardzo ubogo, w jednoizbowej chatce i nie zawsze mają co zjeść. Konkretna pomoc finansowa dla choćby jednego dziecka jest ogromną pomocą dla całej rodziny.